Mėnesio archyvas: 2013 m. gruodžio mėn.

Prezervatyvai ar hormoninė kontracepcija?

Kiekvienas, gyvenantis aktyvų lytinį gyvenimą, susimąsto:kokią kontracepciją pasirinkti, kad ji būtų ne tik patikima, bet ir nekenksminga. Rinktis tikrai yra iš ko: tai – ir prezervatyvai, ir spermicidai, ir hormoninė kontracepcija. Dėl patikimumo apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, dažniausiai pasirenkama arba prezervatyvus, arba hormoninę kontracepciją, tačiau kuris iš šių variantų geresnis?

prezervatyvaiHormoninė kontracepcija patikimesnė už prezervatyvus, tačiau ją gali išrašyti tik gydytojai. Jokia hormoninė kontracepcija negali būtų parduodama be recepto, kas tai bebūtų: ar kontraceptinės tabletės, žiedas ar pleistras. Hormoninę kontracepciją galima įsigyti tik vaistinėse, o prezervatyvus galima pirkti ir vaistinėse, ir maisto prekių parduotuvėse, degalinėse, kioskuose ir net internetu. Patogumo apsipirkti atžvilgiu sargiai ženkliai lenkia hormoninę kontracepciją, nes jų galima įsigyti praktiškai bet kur, tiesiog reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų aukščiausios kokybės ir būtų pagaminti ne Rytų šalyse.

Hormoninę kontracepciją gali naudoti tikrai ne visos moterys, ir norint, kad gydytojas išrašytų receptą, tenka darytis įvairius tyrimus. Be to, receptas galioja tik pusę metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, vėl tenka atlikti tyrimus pakartotinai. Prezervatyvai visiškai neturi jokios įtakos sveikatai, todėl juos gali naudoti visi vyrai. Kartais pasitaiko atvejų, kad vienas iš partnerių būna alergiškas lateksui, tačiau tai tikrai nereiškia, kad visiškai negalite rinktis prezervatyvų, paprasčiausiai reikėtų rinktis kitokių medžiagų prezervatyvus.

Skaityti straipsnį “Prezervatyvai ar hormoninė kontracepcija?” »