Mėnesio archyvas: 2013 m. gegužės mėn.

Miško ir apvalios medienos pirkimas

Gyvename amžiuje, kai miškai po truputį nyksta ir medienos atsargos po truputį mažėja, taigi mediena tampa neįkainojamu turtu. Internete gausu skelbimų, tiesiog rėkte rėkiančių perku mišką. Tai tik įrodo, kad miškas ir jo žaliavos buvo ir iki pat šių dienų yra paklausios prekės. Subrendęs miškas neužauga per kelis ar keliolika metų – šis procesas trunka maždaug nuo 30 iki 100 ir daugiau metų, priklausomai nuo medžių rūšies. Bene greičiausiai užauga drebulės, kurių mediena yra prasčiau vertinama ir pigesnė. Gana greitai užauga eglės ir pušys bei beržai – maždaug per 50-60 metų. Tuo tarpu tokiems medžiams kaip ąžuolas prireikia 100 ar net daugiau metų. Pagal amžių medienos kokybės skirstyti negalima, tačiau matoma tendencija, kad kuo ilgiau medis auga, tuo mediena brangesnė.

Medienos įkainiai

apvalios medienos pirkimasKą pirmiausia norintieji mišką nori sužinoti – tai kokia jų turto vertė (kaina). Jie dažniausiai susiranda skelbimus su antraštėmis perku mišką ir teiraujasi, ieško, kas už mišką ar medieną išsikirsti pasiūlys didesnes sumas. Tačiau ekspertai pastebi, kad nėra vienintelio atsakymo ir vienintelės formulės, kuri leistų iš karto apskaičiuoti miško kainą. Analogiškai ir su žeme: vien paklausus „kiek kainuoja žemė“, vargu, ar gautume atsakymą. Žemės kaina priklauso nuo privažiavimo, susisiekimo patogumo, vietos reprezentatyvumo – pavyzdžiui, sklypai prie upių ar ežerų yra brangesni net iki poros kartų. Sklypų kainą priklauso ir nuo jame įvestų telekomunikacijų, jeigu ruošiamasi statyti gyvenamąjį namą, nuo žemės sklypo paskirties, ploto, kaip arti jis yra nuo miesto ir taip toliau. Taip ir miško kaina: ji priklauso nuo to, ar perkamas miškas su plotu, ar miškas išsikirsti, o galbūt tai apvalios medienos pirkimas, kai pirkėjas jau gauna iš anksto suruoštą medieną – jam nebereikia miško kirsti, genėti šakų ir panašiai.

Skaityti straipsnį “Miško ir apvalios medienos pirkimas” »

Seo straipsniai – kokie yra pagrindiniai paslaugos pliusai bei minusai?

Niekam nėra paslaptis, jog seo straipsniai, iš tiesų, yra naudinga bei plačiai naudojama paslauga. Tiesa, kaip ir kiekviena „funkcija“, jeigu galėčiau taip išsireikšti, taip ir ši turi savų minusų. Kad ir kaip ten bebūtų, vis tiek norėčiau užbėgti įvykiams už akių paminėdamas, jog pliusai yra kurkas svaresni ir nulemia požiūrį pozityvo link.

SEO straipsniaiKaip yra įprasta, reikia pradėti vardyti pagrindinius pliusus. Seo straipsniai, kaip minėjau, yra plačiai naudojama paslauga, kurią gali pritaikyti bet kokios tematikos portalą turintis žmogus. Įsivaizduokite, jog turite elektroninę parduotuvę ir prekiaujate mobiliaisiais telefonais. Užsisakę seo optimizacijos paslaugas, o konkrečiau seo straipsnius, iškelsite savo parduotuvę paieškų sistemose, padidinsite šansus išskirti iš kitų parduotuvių. Suprantama, jog tai leis padidinti pardavimų skaičius, leis būti žinomesne kompanija – visi šie faktoriai, manyčiau, tenkina bet kurį verslininką. Ši paslauga gali būti naudinga ir paprasčiausiems tinklaraštininkams. Kaip suprantate, retas žmogus, rašantis vadinamuosius blog‘us, atsisakytų galimybės iš pomėgio uždirbti – seo straipsniai gali padidinti portalo lankomumą, tad šiam iškilus atsiveria plačios monetizacijos galimybės.

Skaityti straipsnį “Seo straipsniai – kokie yra pagrindiniai paslaugos pliusai bei minusai?” »

Stelažai – praktiškiausias lentynų pasirinkimas

Stelažai – tai kelių aukštų (dažnai kelių sekcijų) sukonstruojamos lentynos naudojamos bibliotekose, sandėliuose, parduotuvėse, gamyklose ir biuruose.

stelazaiStelažai yra gaminami iš plieno, dažniausiai dažyti atsparia milteline emale. Kiekviena lentyna turi papildomas standumo briaunas, todėl atlaiko didelio svorio apkrovą. Stelažai lengvai montuojami, nesunkiai jungiami tarpusavyje iki reikalingo ilgio. Visiškai atitinka archyvo baldams keliamus reikalavimus. Trumpas gamybos terminas. Jiems turi būti suteikiama garantija.

Perkant stelažus svarbiausias dalykas yra teisingas patalpų išmatavimas, kadangi labai dažna pirkėjų klaida – produkcijos užsakymas neteisingai išmatavus savo patalpas. Tokios  klaidos išryškėja daug vėliau – kai atvežami montuoti stelažai. Dažniausiai būna, kad stelažai netelpa į kliento patalpas, apsiskaičiuojama dėl aukščio, lentynų kiekio, gylio ir pan. Todėl visada apsvarstykite galimybę išsikviesti įmonės (iš kurios planuojate užsisakyti stelažus) darbuotojus, kurie kompetentingai pamatuos Jūsų patalpas ir padės apsispręsti dėl kitų konfigūracijos ypatumų.

Skaityti straipsnį “Stelažai – praktiškiausias lentynų pasirinkimas” »

Pratybų atsakymai kiekvienai klasei

Tiems, kurie nori stropiai mokytis ir sutaupyti daug laiko, internetinių mokslo portalų pagalba gali būti labai naudinga. Internete dabar yra ne viena svetainė, kur talpinami ne tik patys įvairiausi rašto darbai, tačiau ir pratybų atsakymai.

pratybų atsakymaiNe paslaptis, kad akademiniai rašto darbai internete yra gana populiarus dalykas, tačiau jis daugiausiai skirtas studentams. Įvairūs referatai ir kursiniai darbai yra skelbiami pačiomis įvairiausiomis temomis. Kartais kainuoja pinigų juos atsisiųsti, tačiau taip pat yra nemažai mokslinių portalų, kur šiuos visus darbus galite atsisiųsti ir visiškai nemokamai. Taip pat yra nemažai mokslinių darbų, skirtų ir mokiniams. Pavyzdžiui, labai lengva rasti pačių žinomiausių lietuvių rašytojų darbų analizes ir interpretacijas. Jas galite perrašyti savaip, iš jų mokytis, vertinti. Tačiau tai, kad dabar internetu bus pasiekiami ir visi pratybų atsakymai, yra dar gana šviežia naujiena, todėl moksleiviams tai tikrai labai džiugi žinia.

Dabar nebereikės kreiptis į privačias mokytojas ir korepetitorius, kadangi moksleivių darbas yra kur kas labiau palengvintas – užteks tiesiog atsidaryti interneto naršyklę, kur jau iš karto galėsite parašyti adresą ir pamatyti labai patogiai sugrupuotus pratybų atsakymus. Iš pradžių, galėsite peržvelgti jums reikalingus pratybų atsakymus pagal savo klasę – visi pratybų atsakymai internete yra sudėti atskirai pagal klasę, o vėliau, kuomet paspausite savo reikiamą kategoriją, taip pat pamatysite, kad pratybų atsakymai yra sudėtingi ir pagal atskirus dalykus. Taip yra todėl, kad kiekvienas mokinys galėtų paprasčiau gaudytis portale ir sugaištų kuo mažiau laiko ieškodamas būtent tų pratybų atsakymų, kurių jam reikia.

O jeigu nerandate tų pratybų atsakymų, kurių jums prireiks, tuomet galite duoti administratoriui užklausą – galbūt jis ketinate tas pratybas įkelti. Kartais būna ir taip, kad jūs matote, kad nėra vienų ar kitų pratybų atsakymų jūsų klasei, kuriuos jūs pats jau turite. Tokiu atveju, galite šiais atsakymais pasidalinti su savo kolegomis ir gauti labai šaunių prizų. Pratybų atsakymai ypač iš retai leidžiamų pratybų yra labai vertinami, todėl jūsų triūsas tikrai neliks nepastebėtas.

Internetas yra puiki mokymosi priemonė, kadangi čia pratybų atsakymai yra atnaujinami nuolat, o tikslesnių dalykų, kurie reikalauja sprendimo būdo arba paaiškinimo, atsakymus taip pat rasite. Pavyzdžiui, kalbant apie matematiką, tai stengiamasi į kiekvieną skyrių dėti ne tik paprastus atsakymus, tačiau ir žinomus sprendimo būdus. Juk kalbant apie aukštesniųjų klasių matematiką, tai tikrai kartais labai sunku susigaudyti, jeigu nėra pateiktas konkretus sprendimo būdas. Taigi, mokslinių portalų savininkai taip pat apie tai pagalvojo, todėl leidžia moksleiviams talpinti teisingus sprendimo būdus, kad visiems būtų aišku, kaip vieną arba kitą uždavinį reiktų teisingai išspręsti.

Koks parketas geriausias

Šiuolaikinėje visuomenėje įrengiami būstai žavi savo funkcionalumu ir modernumu. Vienas iš svarbiausių tikslų yra stengtis, kad visos panaudotos medžiagos būtų vertos sumokėtų pinigų. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ir  grindų dangai bei medžiagoms, iš kurių parketas pagamintas. Kadangi kiekvienas tikisi džiaugtis rezultatais kuo ilgesnį laiko tarpą, yra rekomenduojama rinktis aukštos kokybės parketą, kuris nenuviltų ir nereikalautų po poros metų iš pagrindų pakeisti grindų dangą.  Toks kokybiškas parketas iš tikrųjų yra puiki galimybė kiekvienam vieną kartą atnaujinti savo būstą ir daugiau nebesukti dėl to galvos. Sunkiausia užduotimi tampa pasirinkti parketo tipą, raštą, spalvą bei kitas reikalingas medžiagas jo klojimui.

Dvisluoksnis parketas

ParketasBūtent ši grindų danga yra universali variantas tuo, kad parketą galima lengvai iškloti ir linijomis, ir įvairiausiais raštais, o šios dangos tvirtinimas prie pagrindo yra labai paprastas, tereikia pasirinkti tinkamiausias priemones bei kokybiškiausius klijus. Du sluoksniai, tarpusavyje suklijuoti skersai, turi didelį atsparumą deformacijoms, sukeliamoms dažno vaikščiojimo, sunkių baldų slėgimo ar įvairiausių smūgių. Taip pat toks parketas yra tinkamas ir šildomų grindų klojimui, kadangi jis pasižymi itin dideliu šilumos pralaidumu, galėsite džiaugtis ir šiluma, ir nuostabiomis grindimis.

Skaityti straipsnį “Koks parketas geriausias” »

Renginių vedėjai – žmonės, nuo kurių priklauso nepaprastai daug

Renginių vedėjai – tai žmonės, apie kuriuos mes vis dažniau pagalvojame organizuodami savo šventę. Kadangi kiekvienas gyvenimo įvykis yra vertas prisiminimų, norisi, kad tie prisiminimai būtų malonūs. Todėl vis dažniau mes savo šventes patikime profesionalams. Lygiai taip vietoj pietų namuose traukiame pietauti į gurmanišką restoraną. Vietoj savo jau tūkstančius kartų girdėtų kompaktinių plokštelių, pasikviečiame savo mėgstamą grupę ar atlikėją. O taip pat vis dažniau norime, kad nejaukias pauzes tarp skambančių dainų kažkas užpildytų linksmais juokeliais, ar nerangius svečius išjudintų šokiams arba visus pralinksminantiems žaidimams. Būtent todėl sparčiai pradėjo populiarėti renginių vedėjai, bei jų teikiamos paslaugos.

Renginių vedėjaiTačiau rinktis renginio vedėją reikėtų labai atidžiai, kadangi neprofesionalus mėgėjas, nemokantis bendrauti su įvairiais žmonėmis, gali smarkiai sugadinti Jūsų šventę ar savo nešvankiais, tik jam vienam juokingais juokeliais įžeisti jautresnius svečius. Todėl prieš renkantis renginio vedėją, būtinai paieškokite internete atsiliepimų iš prieš tai buvusių renginių, sužinokite kas žmonėms patiko, o kas nelabai. Jei yra galimybė, peržiūrėkite ištraukas iš buvusių renginių, kartais net ir trumputis siužetas gali labai daug ką atskleisti.

Skaityti straipsnį “Renginių vedėjai – žmonės, nuo kurių priklauso nepaprastai daug” »

Nešiojamų kompiuterių klaviatūrų keitimas – kompiuterio klaviatūra

Kaip žinia, klaviatūra yra pagrindinis informacijos įvesties įrenginys, naudojamas raidėms, skaičiams ir kitiems simboliams įvesti į kompiuterį ir jam valdyti. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik turi papildomų specifinių klavišų. Akivaizdu, kad kompiuteris be klaviatūros yra menkavertis. Todėl ir privalome klaviatūrai skirti ypatingą dėmesį. Juk klaviatūra yra svarbiausias įrankis, kuriuo manipuliuodami bendraujame su kompiuteriu. Geras įrankis yra toks, kai darbas su juo aiškus ir natūralus. Tada jo tarsi nepastebime.

Nešiojamų kompiuterių klaviatūrų keitimasRinkdamiesi standartinę klaviatūrą nepamirškite, jog klaviatūra turi būti galima surinkti visus kasdieniniam darbui reikalingus ženklus, o užrašai ant klavišų turi vienareikšmiškai pasakyti, kokį ženklą gausime paspaudę tą klavišą (galioja principas: „ką matau, tą gaunu“). Klaviatūrą savo kompiuteryje tikslinga keisti tik tada, kai naujos klaviatūros patogumas dirbant savo kompiuteriu viršys nepatogumus, atsiradusius dirbant svetimoje aplinkoje. 

Kartais klaviatūros keisti neverta. Reikia atsižvelgti į jos gedimą. Klavišai gali neveikti dėl to, kad yra užstrigę. Dėl to neverta ardyti klaviatūros. Verčiau ją numeskite iš nedidelio aukščio (pavyzdžiui, iš pusės metro ant stalo). Mesti reikėtų taip, kad klaviatūra kristų nesisukdama ir nukristų taip, kaip paprastai ji būna padėta. Nuo smūgio užstrigę klavišai dažnai grįžta į savo padėtį. Jeigu ne, nevertėtų persistengti trankant klaviatūrą, nes ji gali iš viso nebeveikti. Šis būdas, žinoma, netinka nešiojamų kompiuterių klaviatūrose užstrigusiems klavišams. Jei Jums nepavyko susitvarkyti klaviatūros, tada galite pradėti galvoti, ar verta ją nešti taisyti, ar reikia keisti į naują.

Dar vienas klaviatūros gedimas – tai, kai ant jos užpilamas koks nors skystis. Tokiu atveju galima palikti klaviatūrą nakčiai ant radiatoriaus, gal būt ji išdžiūs, nors taip gali ir neatsitikti. Nes klaviatūros viduje yra dvi plėvelės, su įmontuotais elektrodais kiekvienam klavišui. Spaudžiant klavišą, elektrodai sujungiami ir iš klaviatūros išlekia signalas, sudarytas iš aštuonių impulsų ar pauzių. Skystis tarp elektrodų suveikia arba kaip laidininkas arba kaip izoliatorius – klaviatūra liaujasi veikti.

Taigi, jei dėl kokio nors gedimo nebeveikia Jūsų kompiuterio klaviatūra, įsigykite kitą. Pirkite atsakingai. Tai labai svarbu, nes nuo to priklausys, kaip Jūs greitai gebėsite atlikti vieną ar kitą darbą klaviatūra.

Malkų pristatymas į namus Lietuvoje

Jeigu esate nusivylę labai brangiomis šildymo kainomis, tuomet galite pradėti ieškoti alternatyvių šildymosi variantų. Nenuleiskite rankų, kadangi jų tikrai yra nemažai. Vienas iš tokių – kūrenimas malkomis. Tai itin patogus būdas apsišildyti namus ypač tiems žmonėms, kurie gyvena savo nuosavuose namuose.

malkosMalkos kaina šiuo metu nėra didelė, kadangi rinka vis labiau plečiasi. Dar prieš porą metų kūrenimas malkomis buvo pakankamai užmirštas, tačiau šiomis dienomis vis daugiau žmonių kūrenasi savo namus būtent malkomis. Taip yra todėl, kad daugelyje Lietuvos miestų gerokai padidėjo centrinio šildymo kaina. O malkos kaina yra visai nedidelė, nors anksčiau taip pat nebūdavo brangi.

Negana to, malkų rinka taip patobulėjo, kad dabar malkų pristatymas į namus yra nemokamas. Daugeliu atveju. Nebent jeigu gyvenate labai tolimame kaime, tuomet gali tekti susimokėti už atvežimą, tačiau greičiausiai gausite malkas į namus nemokamai, jeigu užsisakysite nemažą kiekį.

Skaityti straipsnį “Malkų pristatymas į namus Lietuvoje” »

Kasečių pildymas

Kasečių pildymas – tai paslauga, reikalinga kiekvienam, turinčiam nuosavą spausdintuvą. Spausdinimas namuose tapo milžiniška pagalba kiekvienam vartotojui, mat taip suteikiama galimybė vizualizuoti bet kokią informaciją. Šiomis dienomis, šią paslaugą siūlo gana daug įmonių, tačiau kaip išsirinkti patikimą bei būtent jūsų poreikius apimančią įstaigą? Mes siūlome laiko patikrintas bei geriausių klientų įvertinimų sulaukiančias įmones, viena jų inksystem.

Kasečių pildymasInksystem tai įmonę teikianti įvairias spausdintuvams reikalingas paslaugas. Čia galite įsigyti prekes bei paslaugas, atitinkančias kiekvieno asmeninius poreikius. Kaip pavyzdį galima paminėti fotopopierių. Ši įmonė siūlo įvairius fotopopieriaus dydžius, struktūras bei kainas, prieinamas kiekvienam klientų. Pastarosios gali svyruoti nuo 6 iki 72Lt, na o šis platus kainų spektras byloja, jog įmonė pasiruošusi aptarnauti plačiausią rinkos segmentą.

Skaityti straipsnį “Kasečių pildymas” »

Dokumentų tvarkymas įmonėms Lietuvoje

Jeigu turite gana didelę įmonę ir norite, kad ji greičiau ir operatyviau vykdytų savo veiklą, tuomet dokumentų tvarkymas gali būti vienas iš geriausių dalykų. Jeigu jūsų darbuotojai gana daug laiko praleidžia tiesiog tvarkydami popierius ir neužsiima pagrindine veikla, tuomet geriau būtų perduoti šį reikalą į profesionalų rankas.

Dokumentų tvarkymasDokumentų tvarkymas iš tiesų atrodo kaip gana sunkus ir nuobodus darbas, tačiau jeigu tuo užsiima profesionalai, kurių pagrindinė veiklos sritis yra būtent dokumentų tvarkymas, tuomet darosi kur kas lengviau gyventi ir toliau vykdyti savo verslą – sutaupysite labai daug laiko. Žinoma, dokumentų tvarkymas yra mokama paslauga, tad negalite tikėtis visiškai apsieiti be investicijų, tačiau jums reiktų pagalvoti, kas šiuo atveju jūsų įmonei yra svarbiau: laikas ar pinigai?

Jeigu įmonės darbuotojai daug laiko praleidžia tvarkydami popierius ir dažnai įvelia klaidų, tuomet dar sutaupysite ne tik laiko, bet ir nervų. Juk dokumentų tvarkymas yra vienas iš tų darbų, kuris turi būti atliktas itin tiksliai – negalima palikti nei menkiausios klaidos, kadangi tokiu atveju gali kilti labai rimtų teisinių problemų. Žmonės, kurie vienu metu užsiima dokumentų tvarkymu ir kokia nors kita veikla, turi labai didelę tikimybę suklysti, tad geriau pasirinkti dokumentų tvarkymo profesionalą, kuris tikrai žino, kaip greitai ir kokybiškai atlikti savo darbą.

Skaityti straipsnį “Dokumentų tvarkymas įmonėms Lietuvoje” »