Miško ir apvalios medienos pirkimas

Gyvename amžiuje, kai miškai po truputį nyksta ir medienos atsargos po truputį mažėja, taigi mediena tampa neįkainojamu turtu. Internete gausu skelbimų, tiesiog rėkte rėkiančių perku mišką. Tai tik įrodo, kad miškas ir jo žaliavos buvo ir iki pat šių dienų yra paklausios prekės. Subrendęs miškas neužauga per kelis ar keliolika metų – šis procesas trunka maždaug nuo 30 iki 100 ir daugiau metų, priklausomai nuo medžių rūšies. Bene greičiausiai užauga drebulės, kurių mediena yra prasčiau vertinama ir pigesnė. Gana greitai užauga eglės ir pušys bei beržai – maždaug per 50-60 metų. Tuo tarpu tokiems medžiams kaip ąžuolas prireikia 100 ar net daugiau metų. Pagal amžių medienos kokybės skirstyti negalima, tačiau matoma tendencija, kad kuo ilgiau medis auga, tuo mediena brangesnė.

Medienos įkainiai

apvalios medienos pirkimasKą pirmiausia norintieji mišką nori sužinoti – tai kokia jų turto vertė (kaina). Jie dažniausiai susiranda skelbimus su antraštėmis perku mišką ir teiraujasi, ieško, kas už mišką ar medieną išsikirsti pasiūlys didesnes sumas. Tačiau ekspertai pastebi, kad nėra vienintelio atsakymo ir vienintelės formulės, kuri leistų iš karto apskaičiuoti miško kainą. Analogiškai ir su žeme: vien paklausus „kiek kainuoja žemė“, vargu, ar gautume atsakymą. Žemės kaina priklauso nuo privažiavimo, susisiekimo patogumo, vietos reprezentatyvumo – pavyzdžiui, sklypai prie upių ar ežerų yra brangesni net iki poros kartų. Sklypų kainą priklauso ir nuo jame įvestų telekomunikacijų, jeigu ruošiamasi statyti gyvenamąjį namą, nuo žemės sklypo paskirties, ploto, kaip arti jis yra nuo miesto ir taip toliau. Taip ir miško kaina: ji priklauso nuo to, ar perkamas miškas su plotu, ar miškas išsikirsti, o galbūt tai apvalios medienos pirkimas, kai pirkėjas jau gauna iš anksto suruoštą medieną – jam nebereikia miško kirsti, genėti šakų ir panašiai.

Apskritai, kainą lemia iš dalies panašūs kriterijai, kaip ir keliami perkamai žemei. Pirma, vietovė, antra, miško kategorijos. Tai reiškia, kad vienos medžių rūšies miškas gali būti brangesnis nei kitos. Apvalios medienos pirkimas atsieina brangiau negu kad perkant mišką išsikirsti patiems, nes tai reikalauja papildomų laiko sąnaudų. Miškai skirstomi ir pagal tam tikras kategorijas kitais matavimo kriterijais. Taip pat kainą gali iš dalies lemti privažiavimas: jei jis labai sudėtingas, susidomėjusiųjų mišku gali būti mažiau, nes įvažiuoti į miško gilumą gali prireikti ir specialios brangios technikos.

36
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *