Stelažai – praktiškiausias lentynų pasirinkimas

Stelažai – tai kelių aukštų (dažnai kelių sekcijų) sukonstruojamos lentynos naudojamos bibliotekose, sandėliuose, parduotuvėse, gamyklose ir biuruose.

stelazaiStelažai yra gaminami iš plieno, dažniausiai dažyti atsparia milteline emale. Kiekviena lentyna turi papildomas standumo briaunas, todėl atlaiko didelio svorio apkrovą. Stelažai lengvai montuojami, nesunkiai jungiami tarpusavyje iki reikalingo ilgio. Visiškai atitinka archyvo baldams keliamus reikalavimus. Trumpas gamybos terminas. Jiems turi būti suteikiama garantija.

Perkant stelažus svarbiausias dalykas yra teisingas patalpų išmatavimas, kadangi labai dažna pirkėjų klaida – produkcijos užsakymas neteisingai išmatavus savo patalpas. Tokios  klaidos išryškėja daug vėliau – kai atvežami montuoti stelažai. Dažniausiai būna, kad stelažai netelpa į kliento patalpas, apsiskaičiuojama dėl aukščio, lentynų kiekio, gylio ir pan. Todėl visada apsvarstykite galimybę išsikviesti įmonės (iš kurios planuojate užsisakyti stelažus) darbuotojus, kurie kompetentingai pamatuos Jūsų patalpas ir padės apsispręsti dėl kitų konfigūracijos ypatumų.

Visgi, jei klientas yra kitame mieste, ar dėl kitų priežasčių patalpas matuoja pats, yra rekomenduojama nuo kiekvieno metro atimti maždaug po 5 centimetrus. Stelažai yra montuojami su specialiais padais ant stovų, kurie užtikrina stelažo stabilumą. Pastarieji padai “išlenda” iš stelažo ribų apytiksliai 2-3cm kiekvienoje pusėje. Būtent dėl pastarosios priežasties reikia atsižvelgti į šią pastabą norint teisingai išmatuoti savo patalpas asmeniškai ir, kad užsakytas stelažas be vargo tilptų.

Standartiniai stelažų gyliai yra 30 cm. arba 60 cm. Nuo kliento poreikių galima pasirinkti ar stelažas bus prieinamas iš vienos pusės (vienpusiai) ar iš abiejų (dvipusiai).

Vienpusiai. Jei pasirenkamas priėjimas iš vienos pusės (aktualu taupant archyvo plotą ir statant stelažą prie sienos), tai, minėti standartiniai A4 formato segtuvai, dedami dvejomis eilėmis. Tai gali pasirodyti nepatogu tiems, kurie dažnai turi pasiekti antrą eilę ir kad tą padaryti – turi ištraukti segtuvą iš pirmos eilės. Kita vertus, jei segtuvai yra reikalingi rečiau – tai tokios konfigūracijos stelažo pasirinkimas būtų optimaliausias.

Dvipusiai. Jei yra poreikis įrengi dvipusius stelažus – ne bėda. Tokiu atveju stelaže bus dvi eilės A4 segtuvų (kaip ir vienpusiame stelaže), tik skirtumas tas, kad abi eilės bus pasiekiamos iš abiejų pusių. Tai yra ypač patogu tiems klientams, kurie nuolat darbuojasi archyve ir reikalingas greitas ir patogus priėjimas prie segtuvų.

Taigi stelažai yra pačios tvirčiausios ir praktiškiausios lentynos. Biuro baldai turi būti tvirti ir praktiški.

32
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *