Uždegimas

Angina kankina daugelį žmonių. Tai yra uždegimas, kurio sukėlėjai – virusai arba bakterijos. Angina vadinamas tonzilių uždegimas. Simptomai yra gana nemalonūs ir varginantys. Vienas iš pagrindinių simptomų – tai gerklės skausmas. Daug bakterijų ir virusų yra ore, tad jas nesunkiai galima įkvėpti. Dažniau serga tie žmonės, kurių imuninė sistema yra silpnesnė. Svarbu visada ją stiprinti, kad organizmas būtų atsparesnis ligoms. Uždegimo gydymas yra būtinas, kadangi negydomas jis gali būti pavojingas. Tonzilitas neretai kankina vaikus, jiems reikėtų skirti ypatingą dėmesį.

anginaAngina gali būti:

  • Lakūninė.
  • Folikulinė.
  • Katarinė.
  • Chroninė.
  • Lėtinė.
  • Ūminė.

Uždegimas sukelia nemalonius pojūčius. Nei vienam nėra malonu, kada skauda gerklę. Sklindantis nemalonus burnos kvapas diskomfortą sukelia ne tik pačiam sergančiajam, bet gali būti juntamas ir aplinkinių. Kiekvienas nori kuo greičiau jo atsikratyti. Juntamas skausmas ryjant. Esant stipresniam uždegimui pakyla temperatūra, gali kamuoti galvos skausmai, juntamas nuovargis. Paprastai tokiais atvejais žmogui yra šalta, nors kambario ar oro temperatūra nėra žema, krečia drebulys. Gali pasirodyti pūliai (baltos spalvos), atsirasti dėmės (ant tonzilių). Didelį diskomfortą sukelia jei patinsta limfmazgiai (ant kaklo, ausų), kaklo skausmas.

Anginos gydymas

Kuo skubiau atsikratyti, toli gražu, nemalonių simptomų trokšta kiekvienas. Jums gali padėti vandenilio peroksidas, kuris turėtų būti skirtas maistiniam vartojimui. Juo reikėtų skalauti gerklę. Peroksido galite įsigyt bet kurioje vaistinėje. Atkreipkite dėmesį į stiprumą (naudojimui tinka ne stipresnis nei trijų procentų). Šis natūralus produktas padės jums atsikratyti bakterijų bei virusų. Vaistinėse galite rasti daugybę įvairiausių vaistų, tame tarpe ir nuo uždegimo (anginos). Galite naudoti juos kartu su natūraliais produktais (pavyzdžiui vandenilio peroksidu), tikrai nepakenks. Uždegimo atvejais, kaip ir daugeliu kitų susirgimų atvejų, reikėtų vartoti daug skysčių. Gerkite daug karštos arbatos, kurią galite pagardinti citrina, tinka medus.

Esant tonzilių uždegimui (anginai) parausta bei patinsta tonzilės. Ar tai tikrai yra tonzilitas tikrinama pacientui išsižiojus (galima specialia medicinine mentele prispausti liežuvį, kad geriau galima būtų pamatyti). Pokyčiai dažniausiai pastebimi iš karto (paraudusi gerklė). Retais atvejais pasitaiko itin nemalonūs simptomai. Gali pykinti, pasireikšti skausmai pilve, galimas vėmimas, pakitęs balsas ar netgi sutrikusi kalba. Nereikėtų išsigąsti ir prigalvoti baisiausių ligų. Pasireiškus sunkesniems simptomams būtinai kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Virusinė infekcija yra dažniausiai pasitaikanti anginos priežastis, neretai tai būna bakterinė infekcija.

245
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *