Kas geriau šildys: krosnelės ar židiniai?

Turbūt niekaip neišsprendžiamas galvosūkis: kas geriau: ar krosnelės, ar židiniai? Kas geriau šildo? Kuris variantas ekonomiškesnis ir ekologiškesnis? Į šiuos ir daugiau klausimų pabandysime atsakyti šiame straipsnyje:

krosnelėsTaigi, kas geriau šildo: židiniai ar krosnelės?

Sunku vienareikšmiškai atsakyti. Židiniai labiausiai tinka apšildyti mažas patalpas, o krosnelės – dideles. Sakysite: tai žinoma, tuomet reikia rinktis tik krosneles, tiesa? Ne visai. Židinys puikiai tiks sodo nameliui, kuriame yra daug nedidelių patalpėlių. Šiuo atveju labiau tiks židiniai, o krosnelės labiau tiks apšildyti didelę patalpą.

Kas ekologiškiau: židinys ar krosnelė? Kadangi konvekcinės krosnelės sunaudoja mažiau malkų, galima vienareikšmiškai atsakyti – krosnelės. Kadangi jos sunaudoja mažiau malkų, nukertama mažiau medžių, taigi, ir jos degdamos skleidžia mažiau dujų.

Kas kainuoja pigiau: židinys ar krosnelė? Priklausomai nuo to, kokios medžiagos naudojamos. Židiniai gali būti įrengiami ir už visai nedidelę kainą, tačiau jie tikrai nebus kokybiški. Norint įsirengti kokybišką židinį, tai tikrai kainuos nemažai. Kiek? Galime pasakyti tik tiek, kad kainą privers aiktelti ne vieną. Tuo tarpu krosnelės (pabrėžiame, kokybiškos krosnelės), gali kainuoti maždaug 10 kartų mažiau nei židiniai. Be to, krosnelės sunaudos mažiau malkų nei židinys. dauguma žmonių klausia, kokias malkas geriausia naudoti – atsakymas labai paprastas, geriausia naudoti lapuočių malkas, nes jos ilgiau dega ir skleidžia daugiau šilumos.

Kuri interjero detalė gražesnė? Na, čia jau skonio reikalas, tačiau dauguma teigia, kad būtent židiniai jiems asocijuojasi su jaukumu ir prabanga, tačiau į šį klausimą negalima atsakyti vienareikšmiškai, be to, renkantis šildymo įrangą estetika neturėtų būti pagrindinis kriterijus.

Ką naudoti saugiau: židinį ar krosnelę? čia jau viršų ima židiniai. Krosnelėms paprastai keliami didesni priešgaisriniai reikalavimai, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jas įrenginėti nėra saugu.

Ką įrengti paprasčiau: židinį ar krosnelę? Krosnelių ekspertai teigia, kad krosnelės įrengiamos greitai ir paprastai, todėl galima teigti, kad taip ir yra.

Kai apsispręsite, kokios šildymo įrangos norite, pirmiausia pasikonsultuokite su šios srities profesionalais. Jie apžiūrės patalpas ir nuspręs, kaip vyks įrengimo darbai. Jūs taip pat galite nubraižyti namo išplanavimą (šabloniškai, pažymint patalpas, taip lengviau bus nustatyti, kiek grotelių reikės) ir paskaičiuoti namo tūrį kubiniais metrais. Jei dvejojate, ką rinktis: krosnelę, ar židinį, Jums taip pat patars šios srities specialistas, apžiūrėjęs Jūsų namo planavimą.

191
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *