Odontologasi pataria: kaip rūpintis vaikų dantimis?

Turbūt nereikia nė sakyti, kad vizitas pas odontologą gali būti tikrai nemalonus. Vis dėlto, tą nenorą dažnai nustelbia imperatyvas „reikia“. Kad ir kaip bebūtų, profilaktiškai dantis tikrinasi mažiau nei ketvirtadalis ūsų šalies gyventojas. Tik tuomet, kai suvokiame, jog pas odontologą apsilankyti būtina (pradeda labai skaudėti dantį, ištinsta žandas ar panašiai) suprantame, kad šis vizitas – neišvengiamas, ir pradedame ieškoti: „odontologas Vilnius“, „odontologas Kaunas“, „odontologas Klaipėda“ ir t.t. Tačiau ar tikrai reikėtų pas odontologą apsilankyti tik tada, kai jaučiame stiprius negalavimus?

odontologas KlaipėdaŽinoma, kad ne. Jau vaikai turi būti mokomi tinkamos burnos higienos. Šiandien jau yra būtina, kad vaiko medicinos pažymoje būtų ne tik kitų gydytojo antspaudai, bet ir odontologo. Klausiate, kam to reikia? Paprasčiausiai nemažai tėvų mano, kad pieninų dantų nereikia taisyti, ir tai gali sukelti rimtų problemų ateityje. Jei dantis iškrenta, tai nereiškia, kad dingsta ir infekcijos šaltinis, todėl niekada negalite būti tikri, kad vėliau išdygsiantiems dantims nebus pakenkta. Taigi, turbūt tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl buvo nuspręsta daryti tokias pertvarkas. Vaikai, kuriems išdygo pirmasis dantukas, jau turi žinoti, kad kasdien reikia valyti dantis – ryte ir vakare, po maždaug dvi minutes. Anksti susiformavę įpročiai gali lemti vaikų elgesį ateityje – jiems tai daryti įprasti yra paprasčiau, ir ateityje nekyla klausimų, kodėl to reikia. Taip pat vaikai turi žinoti, kad didelis kiekis saldumynų tikrai kenkia dantims, todėl jų kiekį reikėtų riboti. Be saldumynų, dantims taip pat kenkia gazuoti gėrimai, kuriuos vaikai taip mėgsta.

Šiandien galima nemokamai padengti vaikų dantukus specialia priemone, kuri apsaugo dantų emalį. Šia galimybe rekomenduojama pasinaudoti visiems ir užkirsti kelią vaikų dantų gedimui: jei tai nieko nekainuoja, kodėl reikėtų to atsisakyti? Ši procedūra daug neužtrunka, vaikui neskauda, o rezultatas tikrai efektyvus.

Reikėtų pratinti vaikus valytis dantis ir po pusryčių, pietų bei vakarienės – tai tikrai gali susiformuoti kaip įprotis, ir nereikės vaiko kalbinti vykti pas odontologą – paprasčiausiai jis to nebebijos.

Šiandien vaikus visai nesudėtinga pratinti rūpintis burnos higiena – parduotuvėse ir vaistinėse galima rasti tikrai smagių dantų priežiūros priemonių, kurios taip patinka vaikams: smagūs dantų šepetėliai, įvairiausios dantų pastos (įvairūs skoniai, pakuotės puoštos žvėreliais ir t.t). Taip pat galima pasitelkti išradingumą, kaip mokyti vaikus burnos higienos, ir tai, tikėtina, bus kur kas paprasčiau nei bandyti įkalbinti vaiką vėl vykti pas odontologą, kuris raus dantį…

217
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *