Pensijų fondai

Kiekvienas nori sulaukęs garbaus amžiaus turėti užtikrintas pajamas. Šiandieną daugelis rūpinasi artėjančia pensija, nors ji dar toli. Jauniems žmonėms siūloma pasirūpinti senatvės pensija nieko nelaukiant. Kurį pensijos kaupimo fondą pasirinksite spręsti jums. Pasiūlymų yra tikrai nemažai. Pensijų fondai siūlo geras sąlygas, tačiau patariama gerai viską išsiaiškinti, kad po to netektų gailėtis. Konsultantai mielai jums viską paaiškins bei atsakys į visus jūsų klausimus.

Atsižvelgiant į mažėjantį gimstamumą ir augantį pagyvenusių žmonių skaičių reikalingos priemonės rizikai mažinti. Daugelis jaunų žmonių renkasi emigrantų kelią, kadangi nedideli darbo užmokesčiai arba darbo neturėjimas neskatina pasilikti šalyje. Pensijų fondai siūlo tokias priemones rizikai įveikti:

·         Vėlinti pensijinį amžių. Tokiu būdu įmanoma sutaupyti lėšų, kadangi žmonės galėtų dirbti ilgiau, o senatvės pensija ateitų vėliau.

·         Mokėti pensijas iš skolintų pinigų.

·         Pensijų kaupimas leis būsimiems pensininkams būti nepriklausomiems. Ekonominė situacija, be abejo įtakoja pensijų mokėjimą. Kaupimas leistų būti laisviems, nepriklausomai nuo to, kokia ekonominė padėtis.

Taip teigia pensijų fondų šalininkai, šiandieną tai gana populiaru. Amžiau, nuo kada žmogus turi išeiti į pensiją, ilginimas daugeliui neatrodo gera mintis. Tai būtų nepalanku „Sodros“ ir pensijų fondų pensininkams. Tektų ilgesnį laiką mokėti mokesčius ir, žinoma dirbti. Kiekvienas, turbūt žino, kad „Sodros“ pensininkai turi galimybę pensijinę išmoką gauti, nors dar nesulaukė tam tikro amžiaus. Dažnai žmonės priversti kreiptis dėl išankstinės pensijos. Pavyzdžiui praradus darbą, jei iki pensijinio amžiaus liko keleri metai. Vyresnio amžiaus žmogui, ypač mažesniame mieste, nėra lengva rasti darbą. Darbdaviai dažnai teikia pirmenybę jaunesniems darbuotojams. „Sodros“ mokama išankstinė pensija gali būti nutraukta, tuo atveju, jeigu žmogus nori gauti dar ir kaupiamąją išmoką.

Kiekvienas žinome, kad dirbantys žmonės pasirūpina lėšomis, kurios reikalingos pensijoms išmokėti. Tai vyksta ne tiesiogiai, savaime suprantama, kad retas norėtų atiduoti savo uždarbį (ar jo dalį) pensijoms mokėti. Tokia yra pensijų mokėjimo sistema. Todėl didėjant emigrantų skaičiui ir mažėjant gimstamumui, gali taip nutikti, kad trūks lėšų būsimų pensininkų pensijinėms išmokoms.

Pensijų fondą rekomenduojama rinktis peržvelgus ne vieną pasiūlymą, nors kiekvienas valstybinis ar privatus fondas bando įrodyti, kad jų pasiūlymas yra geriausias. Yra galimybė pereiti iš vieno fondo į kitą. Dažnai būna nustatytas laikotarpis, kuriam praėjus jūs galite pereiti į kitą. Sukauptų lėšų pensijai jūs paimti (pavyzdžiui grynais pinigais) neturėsite galimybės.

152
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *