Termometrai bei stetoskopai

Kai pasijaučiame prastai, pirmi rodikliai, pagal kuriuos galima spręsti apie ligos pradžią, yra pakitusi kūno temperatūra, širdies ritmo sutrikimai, kvėpavimo takų problemos. Būtent dėl to, apsilankius gydytojo kabinete, pirmiausiai mus pasitinka termometrai ir stetoskopai.

termometraiSunku būtų rasti namus, kuriuose nėra bent vieno termometro. Jie ypač svarbūs mažiems vaikams ir visiems, kurių silpnas imunitetas, dažnas sergamumas. Pakilusi temperatūra gali reikšti ne tik lengvą peršalimą, tačiau ir kur kas rimtesnius susirgimus, todėl svarbu sekti visus kartu su ja esančius pokyčius.

Anksčiau buvo naudojami tik gyvsidabriniai termometrai, kurie, nors ir buvo labai tikslūs, tačiau kėlė didelį apsinuodijimo pavojų, nes jiems nukritus ant žemės ir sudužus, išsilieja jų turinys- gyvsidabris. Šis iš karto ima garuodamas nuodyti patalpas ir, be abejonės, pačius žmones. Vaikai, nesuvokdami situacijos rimtumo, gali pradėti su juo žaisti, kadangi greitai pastebi jo savybę bėgti nuo stumiamo link jo daikto. Neilgai trukus, gyvsidabrio kamuolėlis padidalina į daugybę mažų dalelių, kurių visų jau nebepavyksta surinkti.

Dėl šios priežasties tokiais termometrais nebeprekiaujama. Juos pakeitė visiškai saugūs, patogesni ir greitesnio veikimo skaitmeniniai. Tokie termometrai gali būti kelių rūšių, paskirčių. Populiariausi, paprastesnio modelio, skirti matuoti temperatūrai po pažasčia, kaip įprasta. Taip pat yra lankstesniais galais, kurie tinkami ne tik tokiam, bet ir gleivinių sričių matavimams. Tėveliai jau gali džiaugtis, pamiršę vargus, kai užsispyręs mažylis nenori ar bijo termometro, neišlaiko užtektinai ilgai, kol sulauks rezultatų. Vaikams sukurti termometrai, galintys pamatuoti temperatūrą būdami nedideliu atstumu nuo jų.

Žymiai rečiau gyventojų namuose sutinkami stetoskopai, kadangi jų veikimas pats iš savęs nerodo aiškių rezultatų, o tik suteikia visas reikiamas sąlygas nors kiek įgudusiam naudotojui suprasti tokius dalykus, kaip širdies ritmo sutrikimai, plaučių ligų galimybė. Juos dažniausiai perka esami ar būsimi medikai, tie, kas domisi sveika gyvensena ir kam itin aktualu rūpintis savo ar savo namiškių sveikatos pokyčiais, kai yra rimtų, komplikuotų bei lėtinių ligų.

Nors galutinę diagnozę nustatyti ir, esant reikalui, paskirti tikslingą gydymą, gali tik gydytojas, atlikęs papildomai ir kitus, išsamesnius tyrimus, www.farmaplius.lt primena, kad pati ligos gydymo eiga ir rezultatai labai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų pastangų įsiklausyti į savo organizmo siunčiamus pirmuosius signalus apie tai, kad kažkas ne taip. Mūsų internetinė parduotuvė kviečia nuoširdžiai rūpintis šeima ir būti dėmesingais kiekvienam brangiam žmogui, kiekvienam jo negalavimui.

74
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *