Vėdinimo sistemos

Dabar, kai beveik visi žmonės įsistatė naujus plastikinius langus, o nauji pastatai, butai pasiekė itin aukštą sandarumo lygį, medikai sunerimo- žmonės palengva ėmė dusti savo pačių namuose. Nepaisant to, kad informacijos apie patalpų vėdinimo svarbą tikrai netrūksta, žmonės į tai žiūri atmestinai, kadangi tai… Nepatogu. Šiltuoju metų laiku pasiteisinimu tampa alergija žiedadulkėms, vabzdžių baimė ir kitos „vasariškos“ bėdos. Žiemą atsiranda dar rimtesnių priežasčių sėdėti troškioje patalpoje, mat atvėrus langą galima peršalti dėl skersvėjo, o nuolat svyruojant temperatūroms, didėja išlaidos šildymui. Puikus būdas kaip išspręsti šią dilemą- mechaninės vėdinimo sistemos įrengimas. Yra išskiriamos trys rūšys: regeneratoriai (veikimui naudojamas rotacinis šilumokaitis. Besisukantis būgnas įšildomas šilto oro ir perduoda šilumą šaltam tiekiamam orui, tačiau regeneratoriaus trūkumas yra tas, kad nemalonūs kvapai, alergenai ir kenksmingos medžiagos nėra pilnai pašalinami, o grįžta atgal į patalpas), ventiliatoriai (sukdamiesi pašalina vidaus orą iš patalpų, tačiau į vidų reikia įsileisti pačiam) ir patys svarbiausi- rekuperatoriai, naudojantys šilumokaičius, kurie pasiima šilumą iš šalinamo patalpos oro ir atiduoda tiekiamam lauko orui ir šis sušildytas patenka į patalpas. Dėl savo geriausių savybių jie itin rekomenduotini naujos statybos ar renovuojamiems namams.

vėdinimo sistemosTaigi, kuo gi jie tokie svarbūs? Pirmiausia, be abejonės, palankaus mikroklimato, deguonies koncentracijos patalpose sureguliavimu bei palaikymu, sumažėjančiomis išlaidomis dėl šildymo. Tačiau ne ką mažiau svarbu yra ir tai, kad jie nuolatos šalina iš patalpų labai kenksmingas medžiagas, o į vidų neįleidžia tikrai daug to, ko nenorite savo namuose: dulkių iš galvės, alergenų, ligų sukėlėjų, vabzdžių ir toksinų, tad kvėpuojama daug geresniu oru.

Rekuperatorių tipai yra trys: plokšteliniai, rotaciniai ir atskirų srautų. Plokšteliniai rekuperatoriai labai gerai valo orą, grąžina iki 75% energijos, 99,9% atskiria dvi oro sroves, o statinė sistema nereikalauja papildomos elektros energijos, tačiau… jų rinktis Lietuvos gyventojams tikrai nederėtų, kadangi labai lengvai užšąla. Rotaciniai išsaugo net iki 85% (10% daugiau už prieš tai minėtus) šilumos, palyginus su plokšteliniais, yra pranašesni mažesniu vietos užėmimo atžvilgiu. Reguliuojamas tolygus sukimosi greitis, kas užtikrina efektyvų funkcionavimą. Atskirų srautų rekuperatoriai dažniausiai įrengiami renovuojant senus pastatus. Grąžina iki 75% energijos, nėra jautrūs net ir dideliam šalčiui (veikia maždaug iki -30°C temperatūros), yra galimybė padavimo įrenginį pastatyti net ir labai dideliu atstumu nuo ištraukimo.

Kreipkitės į mus, ir patikimi šios srities pecialistrai atsakys į visus rūpimus klausimus, padės Jums išsirinkti tai, kas labiausiai atitiks Jūsų poreikius bei lūkesčius. Daugiau informacijos ir mūsų kontaktus rasite internete, adresu: www.vedinimomeistrai.lt.

68
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *