Saugokimės miške

Žmonės, kurie perka mišką, tą paprastai daro dėl įvairių rinkodaros paskatų. Gal ketina naudoti žaliavą (mediena) kokioms nors statyboms, gal planuoja ten atidaryti kažkokią kaimo turizmo sodybą, sanatoriją ir pan. Tačiau iš tiesų juk būti miškuose galima ir šiaip. Jeigu nesate tas, kas perka mišką, tuomet galite į šią puikią terpę atvykti tiesiog šiaip pasigrožėti.

Ką veikti miške

Saugome miškąPirmas klausimas galbūt jums kils – ką gi veikti miške? Kokių nemokamų pramogų ten galima rasti lyginant su tokiomis, kokias perkate? Miškas, visų pirma, yra gryno oro šaltinis. Ypač tie, kurie serga plaučių ligomis, astma, dažnai važiuoja į mišką arba prie jūros pakvėpuoti grynu oru. Jūriniame klimate yra daug jodo druskos, o tai sveika mums, na o miškuose yra visuomet daug deguonies, nes visa žalioji fauna tą deguonį kaip tik ir gamina. Taigi, jeigu nežinote, kur gauti gryno oro – keliaukite į mišką, ir ten jo tikrai prisikvėpuosite pilnus plaučius. Taip pat miške galima tapti rinkėju. Rinkti galima grybus, kitaip tariant – grybauti. Tai gali būti malonus atpalaiduojantis užsiėmimas, tačiau, jeigu nesate visiškai įgudęs – gali apimti ir frustracija. Iš kur tokie jausmai? Jie apima tada, kai valandų valandas vaikštai miške ir nerandi nė vienos voveraitės, o aplink vis praeina žmonės su pilnais kibirais. Tu žinai, kad grybų yra šalia, tačiau negali jų gauti. Taip pat miške galima rinkti ir uogas, šias pastebėti kur kas lengviau, jos ryškiaspalvės ir neįsimaskuoja taip lengvai į miško paklodę, be to, turi visada lengvai atpažįstamus lapelius.

Dar miške galite semtis dvasios ramybės ar įkvėpimo kūrybai. Ypač, jeigu nebūsite kartu pasiėmę bevielį internetą turinčio įrenginio. Taip yra todėl, kad pagaliau šiek tiek atitrūksite nuo kasdienės rutinos, nuo tokių jausmų, kurie apima naudojantis kompiuteriu ir kitomis technologijomis. Būdami gamtoje jūs atsipalaiduosite ir nemokamai pajusite labai daug teigiamų emocijų.

Ko saugotis

Žinoma, saugotis miške tikrai yra ko. Pirmiausiai – erkių. Jos įsisiurbdamos gali užkrėsti laimo liga arba erkiniu encefalitu. Galite naudoti skiepus, taip pat stengtis rengtis ilgomis rankovėmis drabužius, maksimaliai uždengiančius kūno odą. Kitas dalykas, reikia saugotis uodų, nes ypač arti vandens telkinių, o ypatingai vakare, labai kanda uodai, tai nemalonu, nes paskui niežti. Be to, turite mokėti nepasiklysti miške arba bent jau orientuotis, kur yra šiaurė, rytai, pietūs, ir kaip reikėtų sugrįžti iki namų.

330
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *