Kaip kurti saugią ir sveiką namų aplinką?

Turbūt kiekvienas aplink save norime kurti saugią aplinką. Ne išimtis ir mūsų namai. Tačiau norėdami sukurti saugius namus patartina neapsiriboti vien kokybiškomis durimis ar apjuosti namo teritorija tvora. Saugumą užtikrinti padeda įvairios apsaugos sistemos. Svarbu, kad sistemos įrengimas padeda apsaugoti ne tik jūsų turtą, tačiau saugiai pasijusti leidžia tiek jums, tiek jūsų artimiems žmonėms.

apsaugos sistemosSvarbu pabrėžti ir tai, kad apsaugos sistemos įrengimas ne tik užkertą kelią vykstančiam nusikaltimui, tačiau ir veikia, kaip prevencinė priemonė. Vargu, ar ilgapirščiai rinksis namą nusikaltimui, kuriame yra signalizacija, vaizdo kamerą ar panaši apsaugos priemonė.

Apsaugos sistemos įrenginiai

Apsaugos sistemos yra skirtos pastatų, patalpų bei teritorijų apsaugai nuo įsibrovimo. Paprastai apsaugos sistemą arba kitaip tariant signalizaciją sudaro šie įrenginiai: centralės, judesio bei stiklo dūžio davikliai, mikrobangiai bei infraraudonųjų spindulių barjerai

Centralė – tai pagrindinė apsaugos sistemos dalis, prie kurios prijungiami visi kiti sistemos įrenginiai. Centralės valdymui naudojamos specialios klaviatūros, kuriomis valdome visą signalizacijos sistemą. Paprastai tariant centralė yra signalizacijos valdymo pultelis.

Judesio daviklis yra specialus prietaisas, fiksuojantis daviklio zonoje esančių objektų judesius ir generuojantys elektrinį signalą. Todėl daviklis užfiksavęs pažeidėją, įsibrovusį į saugomą patalpą ar teritoriją siunčia elektroninį signalą ir informuoja apie pažeidimą. Panašiai veikia ir stiklo dūžio davikliai, tačiau jie fiksuoja tik itin aukšto dažnio bangų spektrą t.y. stiklo dūžio garsą.

Mikrobanginiai barjerai naudojami saugoti pasirinkto objekto parametrus. Įsibrovus į barjero saugomą sritį, pakinta į mikrobangio barjero imtuvą patenkančios bangos, tuomet mikrobangis barjeras išduoda aliarmo signalą.

Infraraudonųjų spindulių barjerai formuoja infraraudonuosius spindulius, kuriuos kertant siunčiamas aliarmo signalas.

Norintys apsaugoti savo namus, tai gali padaryti pačiais įvairiausias būdais. Tačiau svarbu nepamiršti, kad būtina pasirūpinti ne tik turto ar žmonių fizinių saugumu. Labai svarbu namuose sukurti sveiką bei jaukią aplinką.

Pasirūpinkite, kad namuose būtu šilta, nesijaustų drėgmės, nekvėpuotumėme sveikatai kenksmingomis dulkėmis bei būtų normalizuotas mikroklimatas. O visa tai pasiekti puikiai padeda vėdinimo sistemos. Paprastai vėdinimo sistemos skirstomos į vėdinimo, oro kondicionavimo bei centrinių dulkių siurblių sistemas.

Vėdinimo sistemos skirtos gerinti patalpos oro kokybę bei didinti energetinį efektyvumą. Oro kondicionavimas tai procesas, kurio metu oras yra atvėsinamas, sukuriant norimą temperatūrą. O norintys turėti palankų mikroklimatą turėtų pagalvoti apie dulkių siurblių sistemų įrengimą, kuomet įrengiami specialūs filtrai, išvalantys orą nuo kenksmingų medžiagų.

197
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *