Granuliniai katilai

Planuojate įsirenginėti namą ir svarstote,, kokią šildymo sistemą įsivesti? Šiandien gana populiarūs granuliniai katilai, kurie skirti medžio ir šiaudų granulėms deginti. Šildydami namus, jie sueikvoja pakankamai nedaug žaliavų, galbūt tai ir lėmė jų populiarumą.

granuliniai katilaiŠildyti namus galima įvairiai, gana populiarūs ne tik granuliniai katilai, bet ir krosnelės arba židiniai. Ir vieni, ir kiti turi savų privalumų ir savų minusų, tačiau granulinių katilų pranašumas yra tai, kad jie šildydami namus sueikvoja visai nedaug energijos.

Kaip išsirinkti granulinį katilą? Reikėtų atkreipti dėmesį į daugybę aspektų, tačiau pabandysime išvardyti vienus svarbiausių. Žinoma, kaina niekada neturėtų būti pagrindinis kriterijus, nes žema kaina ne visada garantuoja kokybę bei saugumą, kuris, turbūt sutiksite, kad yra tikrai neįkainojamas. Vis dėlto, granulinį katilą sudaro gana daug dalių, todėl vertinti kainą gali būti kiek sudėtinga. Taigi, atkreipkite dėmesį, ar į granulinio katilo komplektą įeina elektrinis maišymo vožtuvas, karšto vandens ruošimo cirkuliacinis siurblys, dūmtakių išvalymo sistema, atkreipkite dėmesį ir į pelenų dėžės tūrį.

Dabar mūsų šalyje galima rinktis iš dviejų tipų granulinių katilų: pirmojo katilas turi įmontuotą granulių degiklį, kuris sujungtas su sraigtu ir kuro talpa. Prie antrojo tipo granulinio katilo primontuotas granulių degiklis. jungiamas prie atskiro sraigto su norimo dydžio kuro talpa. Taigi, galite rinktis vieną iš šių variantų.

Taip pat reikėtų įvertinti granulinio  katilo naudingumo koeficientą, parodantį, kaip efektyviai katile sudeginamas kuras. Jis dažniausiai būna apie 80-85 procentai, nors esama ir tokių granulinių katilų, kurių naudingumo koeficientas siekia net 92 procentus.

Kartais granuliniai katilai sustoja veikti, jei laiku nepapildomi granulėmis, tačiau jiems sustojus veikti, vandenį šildyti pradeda elektrinis katilas, kuris dažnai įrengiamas katilinėje.

Daugumą granulinių katilų naudoti labai paprasta ir efektyvu, tačiau, jei neapsisprendžiate, kurį pasirinkti būtų naudingiausia, visada galite pasikonsultuoti su šią sritį išmanančiais specialistais bei gauti naudingų patarimų. Ne kiekvienas gali granulinį katilą įsirengti savarankiškai, todėl, tikėtina, kad be specialisto pagalbos išsiversti nepavyks. Jei orite būti užtikrinti, kad granuliniai katilai, kuriuos renkatės, būtų pačios aukščiausios kokybės, nebijokite klausti patarimo. Dauguma įmonių nebando įsiūlyti tiesiog pačios brangiausios prekės, o nuoširdžiai padeda klientams, taip apsimoka labiau jiems patiems: kam siūlyti brangiausią prekę vien tam, kad gautumėte vienkartinį užmokestį, jei galima nuoširdžiai patarti klientui ir pirkėjų sulaukti dar daugiau?

174
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *