smfsa lt

Skalbimo patarimai

Norite, kad skalbiniai visada būtų švarūs, gaivūs ir tarsi nauji? Vien geros skalbimo mašinos neužteks, nors tai irgi svarbus pasirinkimas. Tačiau ką svarbiausia daryti, norint iš tiesų gerų rezultatų? Reikia išmanyti pagrindinius skalbimo principus ir su jais atitinkamai tvarkytis. Pateiksime svarbios informacijos apie skalbimo ypatumus. Tai nebus vadovėlis „žaliems“ ar kažkokia metodinė medžiaga žingsnis po žingsnio, kaip išsiskalbti drabužius. Tai tiesiog gera rekomendacijų dozė, kurių laikantis, galėsite džiaugtis skalbimo mašinos rezultatais bei turėti puikiai išskalbtus, kokybiškus skalbinius.

Tinkama skalbimo mašina

Visų pirma, taip, reikėtų negailėti centų ir nusipirkti tikrai gerą skalbimo mašiną. Tokią, kad paskui nesigailėtumėte, kad pataupėte kelis eurus ir nusipirkote netinkamą. Reikia visada žiūrėti pirmiausia savo poreikių. Kas jums labiausiai tinka, kas jums geriausia? Ar reikia didesnės, ar mažesnės talpos. Ar norite taupyti elektrą ir rasti energiškai efektyvesnę mašiną. Ieškokite tokios, kuri atitiktų jūsų ir jūsų šeimos poreikius.

Tinkami skalbimo milteliai

Žinoma, skalbiniams reikia ir tinkamų skalbimo priemonių. Kartais žmonės labai klysta ir skalbinius, kuriuos reikėtų skalbti mašina, skalbia rankų skalbimui skirtais milteliais. Tai nėra logiška ir tikrai naudos nesuteikia. Reikia pirkti tokius skalbimo miltelius, ant kurių būtų pažymėtas skalbimo mašinos paveikslėlis. Jeigu jo nėra – galbūt milteliai visai netinkami.

Minkštiklis

Verta naudoti skalbinių minkštiklį, nes jis iš tiesų suminkština kietus audinius, o taip pat sukelia švelnumą. Dauguma žmonių minkštiklį renkasi labiausiai dėl to, kad jis palieka malonų kvapą skalbiniuose. Tiesa, tik nesugadinkite visko per ilgai džiovindami skalbinius. Jeigu juos džiovinsite ilgai ir drėgnose patalpose, to minkštiklio niekas neužuos – bus tik nemalonus prarūgusių skalbinių tvaikas…

Skalbimo temperatūra

Skalbimo mašinosSvarbus aspektas skalbiant yra skalbimo temperatūra. Turbūt nerasite šiuolaikinės skalbimo mašinos, kuri skalbtų tik viena temperatūra. Visada yra režimai ir galima pasirinkti tinkamiausią. Kartais žmonės mano, kad reikia labai saugoti kažkokius drabužius, todėl skalbia itin žemoje temperatūroje, pavyzdžiui, 20 ar 30 laipsnių. Tačiau tai ne visada yra gerai. Tik itin plonus ir trapius audinius reikia taip skalbti. Kitiems audiniams vertėtų rinkti kitą temperatūrą. Dėl to juk mes ir rūšiuojame skalbinius prieš skalbdami. Bijodami spalvų išblukimo, nusidėvėjimo, žmonės taip pat skalbia žemoje temperatūroje. Bet svarbu atminti, kad žemoje temperatūroje nesusinaikina bakterijos, o kartais kaip tik – vanduo pašyla tiek, kad būtų patogu toms bakterijoms veistis. Taigi, galima įsivaizduoti, kad skalbimo temperatūra tikrai kartais turi būti karšta, o skalbiniai kone išvirti. Pavyzdžiui, drėgni vonioje kabantys rankšluosčiai yra tas dalykas, kas tikrai laikui bėgant savyje gali prikaupti įvairių bakterijų ir nešvarumų ir dėl to tikrai vertėtų išvirti skalbinius kuo aukštesnėje temperatūroje. Taip pat nereikėtų gailėti ir medvilninės patalynės, kurioje knibžda erkutės, vertėtų aukštoje temperatūroje skalbti ir natūralaus audinio tvirtus darbo drabužius. Viską, kas tikrai purvina, drėgna ir yra iš tvirtų audinių. Na o tikrai silpnus, plonus audinius skalbkite šaltasneme vandenyje, apie reikalavimus galima paskaityti etiketėse.

Įsisenėjusių dėmių valymas

Skaityti straipsnį “Skalbimo patarimai” »

Patarimai, perkantiems internetu

Kokie universalūs patarimai perkantiems internetu 1a.lt arba bet kurioje kitoje interneto parduotuvėje padėtų greitai ir saugiai, su malonumu nusipirkti reikiamas prekes? Štai keletas patarimų, kuriuos vertėtų žinoti arba net įsidėmėti visiems, perkantiems internetu.

Įsitikinkite, kad naudojatės saugiu ryšiu

Pardavimai interneteNet jeigu parduotuvė, iš kurios perkate, yra visiškai saugi ir patikima, pavyzdžiui, tai yra 1a.lt, jūs vis tiek turite užtikrinti daugiau saugumo naudodami saugų ryšį. Dėl pinigų vagysčių ar įvairių skaitmeninių sukčiavimų paprastai nukenčia žmonės, naudojantys nesaugų ryšį. Ypatingai tais atvejais, jeigu atsiskaitinėja tiesiai su kreditine kortele. Taip nutinka, pavyzdžiui, tiems, kas perka viešbučiuose užsienyje. Ten yra neapsaugotas interneto ryšys, o netoliese esantys sukčiai gali ir dar vieną ryšį papildomą padaryti, prie kurio prisijungtumėte. Iš esmės, pirkti internetu geriausia tik naudojant savo gerai pažįstamą internetą, tarkime, namuose. Tuomet būsite tikri, kad niekas prie to ryšio neprisijungs ir nepavogs jūsų duomenų.

Ieškokite akcijų

Skaityti straipsnį “Patarimai, perkantiems internetu” »

Į ką tėveliai turi atkreipti dėmesį rinkdamiesi balansinį dviratuką?

Nors balansinis dviratukas dar tebėra vadinami naujos kartos dviratukas, šiandien jų pasirinkimas tiesiog pritrenkiantis. Tačiau, kai asortimentas yra toks platus, tai dar tikrai nereiškia, jog tėveliai, norintys padovanoti savo vaikui tokį dviratuką, turi griebti pirmą pasitaikiusį. Priešingai, norint išrinkti patį geriausią dviratuką savo vaikui, dėmesį reikėtų atkreipti į daugelį dalykų.

Svoris

dviratukai vaikamsSvoris yra vienas svarbiausių rodiklių, tuo atveju, jei norite pirkti šios rūšies dviratuką. Kokio svorio dviratukas turėtų būti perkamas, nuspręsti bus lengviausia, jei atsižvelgsite į savo vaiko amžių. Pavyzdžiui, jei dviratukas sveria 4,5 kg, tokiu atveju reikia įsidėmėti, jog toks dviratukas nėra tinkamas iki 2 metų vaikui – tokio amžiaus mažylis paprasčiausiai nesugebės suvaldyti transporto priemonės, tad apie sklandų važiavimą bus galima nebent pasvajoti. Taigi, tiek sveriantis balansinis dviratukas yra skirtas vyresnio amžiaus vaikams – vyresniems nei 3 metų.

Reguliuojama sėdynė

Dairydamiesi tokio dviratuko, dėmesį atkreipkite ir į tai, ar jo sėdynė yra reguliuojama. Žinoma, nieko tokio nenutiks, jei dviratuko sėdynė nebus reguliuojama (pastarieji dviratukai taip pat yra puikūs), tačiau derėtų prisiminti, jog toks pasirinkimas nėra itin praktiškas. Vaikas auga labai greitai, todėl toks dviratukas, kurio sėdynė nėra reguliuojama, jau po metų gali būti nebetinkamas.

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas, į ką jaunieji tėveliai, kurie nori nupirkti balansinį dviratuką, turėtų atkreipti dėmesį. Tai – atžalos nuomonė. Savaime suprantama, vos kelerių metų vaikas negali pernelyg išsamiai paaiškinti, kodėl nori būtent to ar kito dviratuko, tačiau tikrai gebės parodyti tėveliams, kurios spalvos transporto priemonė jam patinka.

Padangos

Padangos – taip pat svarbi detalė. Reikia pastebėti, jog paprastai balansinis dviratukas gali turėti įvairių rūšių padangas. Kiekviena rūšis – pasižymi tam tikrais privalumais, todėl būtų tiesiog idealu, jei tėveliai, pirkdami dviratuką, nepatingėtų išklausyti konsultantų teikiamos informacijos apie padangų privalumus ir atsižvelgdami į tai rinktųsi transporto priemonę savo vaikams.

Apibendrinant belieka tik pateikti trumpą atmintinę tėvams, jog perkant balansinį dviratuką, reikia atsižvelgti į: svorį, sėdynę (bus puiku, jei sėdynę bus galima reguliuoti) bei padangų rūšį.

Balansiniai dviratukai – vis labiau populiarėjanti prekė

Balansinis dviratukas nėra naujiena – jis buvo sukurtas dar devynioliktame amžiuje, tačiau kurį laiką buvo primirštas. Šiandien toks dviratukas ganėtinai populiarus, ir tėveliai gana dažnai juos perka savo mažyliams. Nieko nuostabaus – juk tai padeda vaikui reguliuoti savo koordinaciją, o važinėjimas dviratuku teikia tikrai daug džiaugsmo.

balansinis dviratukasTėveliai gana dažnai klausia, kur pirkti balansinį dviratuką, tačiau vienareikšmiško atsakymo nėra: jų galima rasti specializuotose dviračių, vaikų prekių parduotuvėse, o taip pat ir elektroninėse parduotuvėse. Pastarasis variantas šiandien tampa vis populiaresnis, nes padeda sutaupyti laiko, o tai itin aktualu auginantiems vaikus. Prekių užsakymas užtrunka tikrai mažai laiko, o užsakytos prekės, pavyzdžiui, balansiniai dviratukai, pristatomi tiesiai į namus. Pirkti internetu paprastai kainuoja pigiau, nes pardavėjams kur kas pigiau kainuoja išlaikyti elektroninę parduotuvę nei fizinę. Paprastai internetinėse parduotuvėse pateikiama išsami informacija apie parduodamas prekes, taigi, tikrai neverta baimintis dėl to, kad nežinote, ką perkate. Iškilus klausimams, visada galima susisiekti su pardavėju, ir išsiaiškinti dėl visų iškilusių neaiškumų.

Skaityti straipsnį “Balansiniai dviratukai – vis labiau populiarėjanti prekė” »

Skysti tapetai

Kasmet įvairias naujoves būsto remontui ir įrengimui siūlo gamintojai. Tik pradėję domėtis reikiamomis prekėmis, mes pamatome, kad pasiūla yra didžiulė. Viena iš populiariausių medžiagų naudojamų namams – skysti tapetai arba dar vadinami dekoratyvine šilkine sienų ir lubų danga. Nors dar yra pirkėjų, kurie net nežino kas tai yra, tačiau ši situacija sparčiai taisosi.

skysti tapetaiVienas iš populiarių sienų ir lubų apdailos pasirinkimų yra skysti tapetai. Dabar nebūtina rinktis įprastų ruloninių tapetų, nes vietoje jų galima naudoti šiuolaikinius. Jie yra kur kas patogesni naudoti ir pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu. Tokie tapetai tinka ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir kitose patalpose, pavyzdžiui, maitinimo ar įstaigų. Ar kada nors teko klijuoti tapetus? Jeigu neteko ar teko, bet buvo sudėtinga, tai dekoratyvinė šilkinė sienų ir lubų danga yra puikus šių problemų sprendimo būdas. Taip paprasta dar nebuvo. Savo rankomis galėsite nesudėtingai atlikti remontą savo namuose.

Skaityti straipsnį “Skysti tapetai” »

Granuliniai katilai

Planuojate įsirenginėti namą ir svarstote,, kokią šildymo sistemą įsivesti? Šiandien gana populiarūs granuliniai katilai, kurie skirti medžio ir šiaudų granulėms deginti. Šildydami namus, jie sueikvoja pakankamai nedaug žaliavų, galbūt tai ir lėmė jų populiarumą.

granuliniai katilaiŠildyti namus galima įvairiai, gana populiarūs ne tik granuliniai katilai, bet ir krosnelės arba židiniai. Ir vieni, ir kiti turi savų privalumų ir savų minusų, tačiau granulinių katilų pranašumas yra tai, kad jie šildydami namus sueikvoja visai nedaug energijos.

Kaip išsirinkti granulinį katilą? Reikėtų atkreipti dėmesį į daugybę aspektų, tačiau pabandysime išvardyti vienus svarbiausių. Žinoma, kaina niekada neturėtų būti pagrindinis kriterijus, nes žema kaina ne visada garantuoja kokybę bei saugumą, kuris, turbūt sutiksite, kad yra tikrai neįkainojamas. Vis dėlto, granulinį katilą sudaro gana daug dalių, todėl vertinti kainą gali būti kiek sudėtinga. Taigi, atkreipkite dėmesį, ar į granulinio katilo komplektą įeina elektrinis maišymo vožtuvas, karšto vandens ruošimo cirkuliacinis siurblys, dūmtakių išvalymo sistema, atkreipkite dėmesį ir į pelenų dėžės tūrį.

Skaityti straipsnį “Granuliniai katilai” »

Automobilių stiklų keitimas

Kartais automobilių stiklų keitimas reikalingas dėl labai apmaudžių dalykų, pavyzdžiui, dėl atsimušusio nuo žemės akmenuko, neatsargaus vairavimo ar dėl įsilaužimo į automobilį. Kartais automobilių stiklus galima tiesiog paremontuoti, o kartais keitimas tiesiog neišvengiamas.

automobilių stiklų keitimasAutoservisas užtikrina, kad automobilių stiklai bus pakeisti greita, kokybiškai ir už geriausią kainą, tačiau kai kurie vairuotojai bando tai padaryti patys. Deja, rezultatas ne visada būna džiuginantis – ir mažiausia klaidelė gali sukliudyti stiklus pakeisti kokybiškai, ir jums tai teks daryti pakartotinai. Jei nesate šios srities specialistas, geriau vengti tokių dalykų, ir palikti tai profesionalams. Autoservisas dažniausiai būna visai šalia namų, taigi, delsti tikrai nėra reikalo.

Skaityti straipsnį “Automobilių stiklų keitimas” »