Automobilinės kėdutės: į ką atkreipti dėmesį?

Kiekvieni tėveliai nori užtikrinti savo mažylių saugumą kelionių metu, o tai padaryti geriausiai padeda automobilinės kėdutės. Renkantis kėdutę visų svarbiausia tai, kad ji būtų tinkama jūsų automobiliui: jei norėsite keisti kėdutės vietą, įsitikinkite, kad tai galėsite padaryti be didesnių sunkumų. Labai svarbu, kad automobilinė kėdutė laikytųsi stabiliai ir neklibėtų – kelionės metu vaikas turi būti saugus.

automobilinės kėdutėsNors kai kurie tėveliai mano, kad važiuojant trumpą atstumą automobilinės kėdutės nėra būtinos, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Net jei važiuojate trumpą atstumą, pavyzdžiui, iki parduotuvės, pritvirtinkite automobilinę kėdutę ir užtikrinkite, kad ji laikosi stabiliai. Neleiskite, kad neapdairi klaida taptų nelaimės priežastimi.

Saugiausia kelionė bus tada, kai vaikas kėdutėje sėdės, bet negulės. Taip užtikrinsite, kad vaikas pakankamai pritvirtintas ir tikrai yra saugus. Nepriveržkite per daug saugos diržu ir per daug jo neatpalaiduokite.

Venkite vežti mažesnius nei mėnesio laiko vaikus automobiliu. Jei negalite to išvengti, vežkite vaiką lopšyje.

Iki vienerių metų vaikus vežkite veidu prieš eismą pusiau gulomis. Vėliau, kai mažylis jau bus vyresnis, jį sodinkite veidu į priekį.

Perkant automobilinę kėdutę įsitikinkite, kad ji tikrai tinka vaiko amžiui. Paprastai jos skirstomos į 5 grupes pagal vaiko amžių ir svorį, tačiau šiandien galima rinktis ir tokias kėdutes, kurias galima pritaikyti įvairausamžiaus vaikams, taigi tai – itin praktiškas pasirinkimas. Žinoma, tokios automobilinės kėdutės paprastai kainuoja brangiau, tačiau paskaičiuokite, kiek išleistumėte pinigų, jeigu pirktumėte visas 5 kėdutes pagal amžiaus grupes. Žinoma, tokiu atveju daug labiau apsimoka įsigyti vieną, praktiškesnę kėdutę.

Jei pirksite naudotą automobilinę kėdutę, įsitikinkite, ar ji pakankamai saugi ir nekelia grėsmės. Svarbiausia yra tai, kad automobilinė kėdutė tvirtai laikytųsi prie automobilio sėdynės.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad ant automobilinių kėdučių būna pažymėtas saugumo lygis. Taip pat reikėtų žinoti, kad automobilinių kėdučių saugumo lygis būna pažymėtas ne šiaip sau – atliekami įvairūs bandymai, kurių metu nustatoma, koks automobilinių kėdučių saugumo lygis. Ant automobilinės kėdutės turi būti pažymėtas gamintojas, šalis, kurioje buvo atlikti saugumo bandymai, kėdutės tipas, svorio kategorija, kuriai skirta automobilinė kėdutė. Visi šie rodmenys, tikėtina, padės lengviau apsispręsti, kokią kėdutę pasirinkti, nes turbūt nereikia nė sakyti, koks gausus šių kėdučių pasirinkimas.

220
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *