medienos statinys

Tvoros

Tvoros mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jos reikalingos ne tik apsaugoti teritoriją, bet ir suteikti jai privatumo. Naudojamos tiek įmonėms, tiek ir privačiuose namuose. Šiuo metu gamintojai siūlo didžiulį asortimentą.

tvorosTvora gali būti ne tik medienos statinys, bet ji gali būti pagaminta ir iš metalo ar akmens. Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių. Neapmirškite, kad būtent ją pirmiausia mato atėję žmonės, o pirmasis įspūdis labai svarbus. Tvoros skirstomos pagal medžiagas, iš kurių jos gaminamos. Populiariausios metalinės ir medinės, tačiau vis dažniau pasirenkamos ir kitokios.

Medinė tvora ne tik graži, bet ir tvirta. Tai stabili konstrukcija, kuri atspari puvimui ir grybeliui. Tokia namų apsauga suteikia jaukumo ir natūralumo. Juk mediena tokia medžiaga, kuri mums labai įprasta. Medinių tvorų kaina būna didesnė, nei pavyzdžiui, segmentinės. Pastaroji medžiaga ilgaamžė ir puikiai atrodanti. Jos kaina nedidelė, dėl to tokios konstrukcijos labai populiarios. Tai patikima apsauga ir puiki išvaizda. Segmentinė tvora naudojama ne tik prie šiuolaikinių namų, bet ir aptverti didžiules gamybines teritorijas. Norintys išskirtinumo savo valdas apsitveria iš metalo pagaminta tvora. Dažniausiai tai brangus malonumas, nes kalvio darbas kainuoja daug. Tačiau aptvėrus namus tokia tvora ilgai džiaugsitės išskirtiniu grožiu. Dar viena iš labiau naudojamų medžiagų – akmens tvora. Ji dažniausiai pasirenkama kaip išskirtinio stiliaus elementas. Akmuo yra natūrali ir praktiška medžiaga.

Kokio aukščio tvorą galima apsitverti teritoriją? Leistinas aukštis siekia 1,80 m. Tai yra ta riba, kuriai nereikia leidimo. Norint statyti aukštesnę, būtinas kaimynų sutikimas, nes vėliau galite turėti nemalonumų. Nuo 1,80 iki 2,00 metrų tvorai reikia supaprastinto projekto ir leidimo. Svarbu žinoti, kad statydami tvorą savo šiaurinėje sklypo dalyje turite laikytis taisyklių ir tverti tvorą, kad jos kiaurymių plotas būtų didesnis kaip puse esamo ploto. Kitose pusėse leidžiami 25 procentai, išskyrus Jūsų pietinę pusę. Čia įstatymais nenustato kokia ji turi būti. Taigi neužstojant kaimynams saulės ar gavus jų sutikimą viskas bus gerai.

Tvora, kuri yra medienos statinys turi būti prižiūrima. Ją reikia impregnuoti specialiu medienai skirtu antiseptiku. Jo dėka tvora Jus džiugins daugelį metų. Priešingu atveju, ją veiks nepalankios oro sąlygos. O štai metalinei tvorai tiek priežiūros nebereikia. Tai didžiausias skirtumas tarp medienos ir metalo konstrukcijos. Ką pasirinkti priklauso tik nuo Jūsų.