Parduodu įmonę: nuo ko pradėti?

Vis dažniau internete galime pamatyti skelbimus su prierašu „parduodu įmonę“. Dažnai potencialus pirkėjas sudvejoja: o kodėl įmonė parduodama? Jei ji parduodama, vadinasi, ji nėra pelninga? Nereikėtų taip kategoriškai teikti. Be to, dažniausiai pirkėjas gauna daugiau naudos nei pardavėjas, nes nusipirkdamas įmonę atsikrato daugybės formalumų, kuriuos privalu įgyvendinti.

parduodu įmonęUAB pardavimas gali kainuoti šiek tiek laiko, ir, žinoma, nervų. Pirmiausia, ką turite padaryti – tai rasti potencialų pirkėją. Pastarajam dažniausiai labiau apsimoka pirkti UAB nei susikurti savo jau vien dėl to, kad nereikalingas įstatinis kapitalas, todėl, tikėtina, pirkėją bus nesudėtinga rasti. Juolab, kad dabar žmonės vis dažniau atsisako būti samdomais darbuotojais ir kuria savo įmonę. Taigi, šią sąlygą įgyvendinti turėtų būti visai nesudėtinga.

Įsitikinkite, kad akcijos yra išmokėtos, priešingu atveju Jums gali nepavykti jų parduoti. Pirkėjui tai pat gali būti svarbu, kad įmonė neturėtų įsiskolinimų ir kad jos buhalterija būtų tvarkinga.

Jei esate susituokę, reikės sutuoktinio patvirtinimo, kad šis sutinka dėl UAB pardavimo.

Kitas žingsnis – pranešimas bendrovei apie tai, kad planuojamas UAB pardavimas.

Kiekvienam akcininkui turi būti oficialiai pranešama apie planuojamą uždarosios akcinės bendrovės pardavimą. Tai galima padaryti pasirašytinai arba kiekvienam siunčiant registruotą laišką. Turite būti tikri, kad visi akcininkai apie tai žino.

Kai bus išpildytos visos aukščiau išvardytos sąlygos, galite žengti kitą žingsnį – pasirašyti sandorį su pirkėju. Sutartyje, kurią reikės pasirašyti, būtinai turi būti nurodytas tikslus UAB pavadinimas, kodas, teisinė forma, buveinė, akcijų skaičius (pagal klases) ir nominali UAB vertė. Kad ir kaip tai smulkmeniškai skambėtų, tačiau neišpildžius šios sąlygos, sandoris bus laikomas niekiniu. Ši sutartis gali būti parengiama labai greitai, tai yra, per vieną valandą arba dar greičiau. Parduodant įmonę, dokumentuose įregistruojamas naujojo savininko duomenys bei naujas įmonės pavadinimas.

Norint parduoti įmonę, skelbime galite nurodyti, kokią naudą būsimasis vadovas gaus: galite akcentuoti tai, kad jis sutaupys tikrai nemažai pinigų bei laiko. Nors įmonės įsteigimas gali trukti apie savaitę, tačiau dokumentų bei sutarčių reikės pasirašyti tikrai ne vieną. Be to, perkant UAB nebūtinas įstatinis kapitalas. Perkant UAB naujo vadovo duomenys paprastai priregistruojami per 3 darbo dienas, ir veiklą galima vykdyti iš karto, ko nepavyktų kuriant naują UAB. Naudos, kurią gaus potencialus pirkėjas, akcentavimas gali prisidėti prie sklandaus ir greito UAB pardavimo.

131
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *