Židinių montavimas: ką yra būtina apie tai žinoti?

Židinių dėka galime gyventi jaukiau, šilčiau bei gražiau. Tačiau tam, kad šis tikslas būtų pasiektas, yra svarbu ne tik išsirinkti tinkamą židinį, bet ir žinoti keletą svarbių dalykų, susijusių su jo montavimu. Ar židinių montavimas yra sudėtingas procesas? Kaip jis vyksta? Ar židinį sumontuoti galima patiems ar būtina kreiptis į specialistus? Pateiksime atsakymus į šiuos svarbius klausimus.

židinių montavimasJei židinys bus montuojamas prie medinės sienos, atminkite, jog ji turi būti izoliuota papildomai.

Jei tik turite galimybę, pasirūpinkite, jog būtų sumontuotas vamzdis, kurio paskirtis – paduoti vamzdį. Oro  padavimo vamzdis yra montuojamas tiesiogiai.

Visų pirma, turi būti priklijuojamos arba prisukamos (tai priklauso nuo sienos) plokštės ant galinės sienos.  Jei sienos konstrukcijos, plokštės negali būti prisukamos. Labai svarbu, kad plokštės prie galinės sienos būtų priklijuojamos ar prisukamos tiesiai bei tvirtai, kadangi  būtent prie šios sienos bus tvirtinamos ir šoninės bei priekinės sienos. Likusias plokščių daleles galite panaudoti siūlėms apklijuoti – tai suteiks tvirtumo, stabilumo. Neišsigąskite išvydę, jog siūlių vietoje išsiskiria klijų perteklius – jį galima pašalint drėgnu skudurėliu.

Padengus siena plokštėmis, pradedamas formuoti ugniakuro pamatas. Reikia pabrėžti, jog šioje zonoje temperatūra nebus aukštesnė nei 60 laipsnių, tad  būtina aprinkti atitinkamas medžiagas.

Kuomet yra paruoštos galinės bei šoninės sienos ir ugniakuro pamatas, pradedamas montuoti židinio fasadas.

Jei karštas oras bus perduodamas ir į kitas patalpas, būtina sumontuoti ir vamzdį, kuris perduoda orą.

Kuomet yra paruoštos galinės bei šoninės sienos ir ugniakuro pamatas, pradedamas montuoti židinio fasadas. Baigus montuoti židinio fasadą, būtina armuoti plokštes (sienas) armavimo tinku. Kadangi armavimo tinkas gali būti įvairių rūšių, nepraleiskite progos pasitarti su specialistu, padėsiančių išsirinkti geriausią variantą.

Na,  o pabaigai belieka tik priminti, jog židinio montavimas yra specialių žinių bei įgūdžių reikalaujantis procesas, tad bus geriausia, jei židinio montavimas bus patikėtas puikiai šį darbą išmanantiems specialistams. Tokiu atveju, būsite garantuoti, jog židinio montavimas bus atliktas greitai bei kokybiškai.

Nuo židinio montavimo yra neatsiejamas ir dekoravimas. Jei židinys bus nedekoruotas, atrodys, jog darbas yra nepabaigtas. Kuo dekoruoti židinius? Priemonių šiam procesui yra daug: įvairių masių plytelės, akmenys bei dekoratyviniai akmenukai, kokliai, belieka išsirinkti tik tai, kas labiausiai patinka ir geriausiai dera prie namų interjero.

Tikimės, kad šių paprastų, bet vertingų patarimų dėka, židinių montavimas taps kur kas lengviau suprantamu procesu.

180
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *