Kovinių pervežimas sausumos ir jūrų keliais

Prekybine veikla užsiimančios įmonės neišsiverstų be įmonių, teikiančių logistikos paslaugas, įsikišimo. Taigi svarbu rasti tokias įmones, kurios galėtų pasiūlyti ne tik kokybiškas paslaugas, bet turėtų ir įvairių rūšių transporto. Juk krovinių pervežimas – tai ne toks paprastas procesas, kaip kad daugeliui atrodo iš pirmo žvilgsnio.

krovinių-pervežimasKada krovinių gabenimui pasirenkami automobiliai? Automobiliai pasirenkami tuo atveju, kai kroviniai gabenami netoli, t. y. toje pačioje ar kaimyninėse valstybėse. Kitaip tariant, kai atstumas yra ne didesnis nei iki poros tūkst. kilometrų. Ši gabenimo sritis yra santykinai brangi, kadangi pervežti galima tik ribotą prekių kiekį. Nutinka ir įvairių netikėtumų, kartais visiškai ne laiku sprogsta sunkvežimių padangos ir kt.

Kitas niuansas – pinigų prarandama dar daugiau, jei su didelių gabaritų transportu gabenamas pernelyg didelis krovinys ir kai jo galimybės neišnaudojamos. Taigi kai turimas nedidelis krovinys, pasirinkti galima dalinį krovinių gabenimo būdą, kai kooperuojamasi su kitomis smulkiomis įmonėmis ar įmonėmis, norinčioms gabenti mažų apimčių krovinius.

Įvardijant privalumus, kurie atsiranda krovinius gabenant automobiliais, pirmiausia įvardyti galima mobilumą: krovinius pristatyti greitai galima nuo vienų durų prie kitų, kas, pripažinkime, būtų daug sudėtingiau su dideliais sunkvežimiais, kuriuos reikia pakrauti ir iškrauti specialiuose logistikos postuose, esančiuose dažnai visiškai ne į tą pusę, į kurią krovinys turėtų būti nugabentas.

Antra vertus, ir krovinių pervežimas lengvuoju transportu dažnai stringa. Dėl kokių priežasčių taip atsitinka? Pirma, keliuose gali būti spūsčių, ypač jei transportas į tam tikrą vietą vyksta piko metu ar labai judriuose miesteliuose, rajonuose, miestuose ir taip toliau. Dar viena priežastis, dėl kurios lengvasis transportas keliuose gali užstrigti – tai kelio darbai. Jie ypač dažnai rajoniniuose keliuose vykdomi vasaromis, taigi pro judrias vietas gali tekti važiuoti net iki valandos ar dviejų. Ypač krovinių gabenimas stringa tuomet, kai vykstama pajūrio ar lankytinų objektų kryptimi.

Norint gabenti didesnius krovinius galima rinktis ir geležinkelį arba jūrų kelius. Kuo tai patrauklu? Pirma, pigiau, ypač jei gabenami stambūs kroviniai. Antra, greičiau, jei, pavyzdžiui, kroviniai gabenami į kitus žemynus. Trečia, mažiau nelaimių ir atsitiktinumų keliaujant. Pavyzdžiui, niekada nesprogs sunkvežimių padangos, niekuomet nereikės stovėti kamščiuose ir kt. Be to, kitus žemynus sunkvežimiais pasiekti dažnai tampa labai sudėtinga, nes šiaip ar taip vis tiek reikia įsigyti keltų bilietus ir vykti jūros keliais.

186
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *