Orientacinaims žaidimams – sekimo įranga, GPS įrenginiai

Kartais gps sekimo iranga gali būti ne tik naudojama itin reikšmingiems dalykams, policijos operacijoms, bet ir pramogoms, žaidimams.

Žaidimo metu reikia surasti lobį

Orientaciniams žaidimams gali būti naudojami įvairūs sekimo įrenginiai: tiek profesionali pasiklausymo iranga, tiek GPS koordinačių siųstuvai, tiek kameros. Tačiau dažniausia aišku yra su koordinatėmis susiję mechanizmai, nes jie padeda orientuotis erdvėje. Šio žaidimo tikslas – surasti lobius, paslėptus tam tikrose vietose, kurios yra apytiksliai nurodytomis koordinatėmis ir taip pat su tam tikromis užkoduotomis mįslėmis, kurias supratus būtų įmanoma rasti tą lobį.

Žaidė dvi komandos

GPS įrangaŠį kartą žaidime dalyvavo dvi komandos, nors tai žaidimas, kur galima žaisti ir tiesiog po vieną – nėra didelio skirtumo. Žaidimas startavo dešimtą ryto ir baigėsi šeštą vakaro. Laimėjo antroji komanda, suradusi beveik visus sau paskirtus lobius, iš kurių nerado tik vieno. Pirmajai komandai sekėsi prasčiau ir ji surado tik du trečdalius lobių. Kaip sakė, bėda buvo ir dėl prastų GPS įrenginių, kuriuos jie turėjo, ir kurie kartais prarasdavo ryšį. Vėliau visi sėdo prie laužo vakarieniauti, aptarti rezultatų. Laimėtojams buvo įteiktas medalis ir rėmėjų prizai.

Pabuvo gryname ore

Žinoma, ir tie, kas nelaimėjo, tik tie, kas žaidė, puikiai praleido laiką. Tai būtent ta veikla, kur galima sakyti "svarbu dalyvauti", nes ne tik laimėjimas yra svarbus. Iš tiesų, kai šiais laikais tiek būname prie kompiuterio, internete – yra puiku bent kartais atsipalaiduoti kitaip, pabūti gamtoje. Kadangi žaidimas vyko puikiame regioniniame parke, teko prasibrauti pro įvairias miško dalis, taip pasivaikščioti paupiais, šilais, šlaitais. Tad gryno oro jaunimas gavo tiek, kad net galva apsisuko.

Lobiai buvo paslėpti gudriai

Kur buvo slepiami per Gps aptinkami lobiai? Inkiluose, medžių drevėse, suoliukuose (poilsio zonose), po liepteliais prie vandens telkinių, stulpuose ir kitur, kur objektas šiek tiek išsiskirdavo iš aplinkos ir būtų tikimybė, kad galbūt jame kažkas ieškotų.

Puiki gamtoje praleista diena

Galiausiai visi nutarė, kad tai buvo tikrai puiki diena ir sakė, kad norėtų tokių žaidynių ir daugiau. Nors konkretaus laiko nesusitarė, bet galbūt greitu metu ir vėl bandys kažką naujo. Kartais šis žaidimas yra žaidžiamas ir mieste, tuomet yra sunkiau, nes daugiau galimybių paslėpti lobius. Be to, mieste ir taip visi nuolat leidžia laiką, tad žaidėjai itin vertino šią galimybę pabūti gamtoje.

390
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *